Nakładki Invisalign – dyskretne i komfortowe leczenie wad zgryzu

Jeśli cenisz sobie komfort i efektywność, system leczenia nakładkowego Invisalign, stworzony przez renomowaną markę Align Technology, jest dla Ciebie! Przezroczyste nakładki, w przeciwieństwie do tradycyjnego aparatu ortodontycznego, są dyskretne i wygodne. Stworzone z termoplastycznego, przezroczystego materiału SmartTrack, nie posiadają żadnych metalowych elementów, które byłyby widoczne czy mogłyby uwierać.

Komfort zapewnia także możliwość samodzielnego zdejmowania aparatu. Możesz to zrobić w każdej chwili – przed bardzo ważnym spotkaniem, przed posiłkiem czy przed szczotkowaniem zębów. Potem z łatwością założysz nakładki Invisalign z powrotem, by dalej stopniowo prostowały uśmiech – ząb po zębie.

W zależności od wady zgryzu, Certyfikowany Lekarz Invisalign zaproponuje Ci klasyczną wersję Invisalign (Full), Invisalign i7 lub Invisalign Lite.

Invisalign Full

Invisalign Full to najbardziej kompleksowe spośród rozwiązań Invisalign. To plan leczenia dopasowany do potrzeb pacjenta nawet z bardzo zaawansowaną wadą zgryzu.

W przypadku leczenia skomplikowanej wady zgryzu tradycyjnym stałym aparatem ortodontycznym, ortodonta prognozuje czas leczenia, jednak nigdy nie masz pewności jak długo będzie trwać i za ile kolejnych wizyt będziesz musieć zapłacić. Z Invisalign, bez względu na to, ile nakładek ortodontycznych będziesz potrzebować i jak długo będziesz prostować zęby, całościowy koszt leczenia jest jeden. Bez żadnych dodatkowych opłat. Co więcej, wiemy z doświadczenia, że czas leczenia Invisalign jest zazwyczaj o połowę krótszy niż leczenie metalowym aparatem!

Jeśli Twoja wada zgryzu nie jest duża, może się jednak okazać, że lepsze dla Ciebie, będzie tańsze, a równie skuteczne leczenie Invisalign i7 lub Invisalign Lite. By się o tym przekonać, zaplanuj już dzisiaj konsultację z Certyfikowanym Lekarzem Invisalign w STOMATOLOGII STENCEL w Chorzowie.

Etapy procesu leczenia:

By rozpocząć prostowanie zębów z Invisalign, niezbędna jest konsultacja ortodontyczna. Zaplanuj wizytę z Certyfikowanym Lekarzem Invisalign, dzwoniąc do rejestracji STOMATOLOGII STENCEL: 32 241 01 77 / 508 169 997 lub wysyłając formularz kontaktowy.

Podczas konsultacji lekarz zdiagnozuje stan jamy ustnej i uzębienia, omówi z Tobą etapy leczenia, przedstawi możliwości płatności oraz odpowie na wszelkie pytania związane z Invisalign. Wykona zdjęcie RTG oraz przeprowadzi cyfrowe skanowanie uśmiechu skanerem iTero. Na ekranie monitora przedstawi Ci wstępną wirtualną symulację leczenia – zobaczysz jak będzie się zmieniać Twój uśmiech!

Na podstawie zebranej dokumentacji stworzy szczegółowy plan leczenia ClinCheck®3D z przewidywalnym rezultatem. Już na kolejnej wizycie odbierzesz komplet nakładek Invisalign.

Po konsultacji i skanowaniu zębów skanerem iTero, na kolejnej wizycie otrzymasz na kilka najbliższych tygodni komplet nakładek Invisalign. Odtąd powinieneś nosić je codziennie przez minimum 20-22 godziny i wymieniać na nowe według zaleceń Certyfikowanego Lekarza Invisalign – najczęściej co 1-2 tygodnie. Dzięki Twojej samodyscyplinie szybciej osiągniesz wymarzony efekt. Wyprostowanie zębów jest możliwe w czasie o połowę krótszym od czasu leczenia ortodontycznego tradycyjny metalowym aparatem – pięknym uśmiechem możesz się cieszyć już po kilku miesiącach!

Wizyty kontrolne odbywają się co 6-8 tygodni. To wygoda i oszczędność czasu!

Ostatnia wizyta należy do tych najprzyjemniejszych. To właśnie na niej sprawdzamy, czy uzyskany rezultat jest zgodny z tym, czego oczekiwałeś i co przewidzieliśmy w planie leczenia Invisalign. Odtąd możesz cieszyć się prostym, wymarzonym uśmiechem! By jednak ta radość trwała jak najdłużej, lekarz zaproponuje aparat retencyjny, który utrwali osiągnięty efekt i zapobiegnie powrotowi zębów na ich pozycje sprzed leczenia.

Umów się na konsultację

Skontaktuj się z rejestracją telefonicznie: 32 241 01 77 / 508 169 997
lub skorzystaj z formularza kontaktowego.
Zapraszamy do gabinetów STOMATOLOGII STENCEL w Chorzowie.